Home / Aktualitet / Benzema nuk do të mungojë kundër Gjermanisë

Benzema nuk do të mungojë kundër Gjermanisë

Prania e Karim Benzema në ndeshjen e parë të Francës në Europian nuk është më në dyshim.

Sulmuesi i rikthyer vetëm së fundmi në kombëtare pësoi një dëmtim në një miqësore me Bullgarinë dhe u mendua se nuk do të mund të ishte në fushë, kundër Gjermanisë të martën e ardhshme.

Por nga Federata Franceze e Futbollit kanë bërë të ditur se lojtari është në formë dhe do të luajë në atë që ndoshta është ndeshja më e rëndësishme e grupit F, ku përveç Gjermanisë e Francës, janë edhe Porgugalia e Hungaria.

Check Also

Të gjithë sytë në “Allianz Arena”, ndiqni sfidën Francë-Gjermani

Ka startuar në orën 21:00 supersfida e Grupit F, Francë – Gjermani të cilat do …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + 11 =