Home / Aktualitet / Basha: Niveli i huamarrjes më i larti në rajon

Basha: Niveli i huamarrjes më i larti në rajon

Teksa na ndajnë 27 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon të denoncojë ato që ai i quan 100 dështime të Edi Ramës.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha thekson se niveli i huamarrjes informale në vendin tonë në krahasim me vendet e rajonit është më i lartë. Sipas kryedemokratit . Kriza ekonomike i ka shtyrë sipërmarrjet dhe familjet shqiptare drejt huamarrjes informate.

“27 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Si është niveli i huamarrjes informale në Shqipëri, në krahasim me vendet e Rajonit? Përgjigja: Më i lartë. Kriza ekonomike i ka shtyrë sipërmarrjet dhe familjet shqiptare drejt huamarrjes informale”, shkruan Basha./Opinion.al

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × four =