Home / Aktualitet / Basha: 94% e të rinjve që studiojnë jashtë nuk dëshirojnë të kthehen Shqipëri

Basha: 94% e të rinjve që studiojnë jashtë nuk dëshirojnë të kthehen Shqipëri

Kreu i Partisë Demokratike e ka nisur edhe ditën e sotme duke renditur një dështim të qeverisë Rama në 8 vite, sipas tij.

Kryedemokrati thotë se 94% e të rinjve që studiojnë jashtë nuk duan të kthehen në Shqipëri.

“Cila është përqindja e të rinjve që studiojnë jashtë dhe që nuk dëshirojnë të kthehen në Shqipëri?”

“Përgjigjja 94%. Rrjedha e trurit përbën një shqetësim madhor, pasi vendit i pakësohet forca më vitale e shoqërisë dhe ekonomisë,” ka shkruar Basha në Instyastory./BoldNews

Check Also

Habit fizikanti i njohur me deklaratën: Në tetor do të takojmë alienët

Shënojeni në axhenden tuaj: “Tetor 2021 do jetë takimi me alienët”. Nuk do të jetë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 1 =