Home / Aktualitet / Barcelona ndal marshin në Camp Nou, Sevilla rezulton mur i pathyeshëm

Barcelona ndal marshin në Camp Nou, Sevilla rezulton mur i pathyeshëm

SPANJA

Barcelona ka hasur ndalesën e parë këtë sezon pasi nuk shkoi përtej barazimit ndaj Sevilla-s në Camp Nou.

Pas dy fitoreve bindëse në La Liga, duket se Sevilla ka rezultuar një pengesë e pakalueshme për katalanasit që të marrin dhe fitoren e 3-të radhazi.

Miqtë kaluan të parët të avantazh Luuk De Jong në minutën e 8-të, por për 2 minuta blaugranët e Koeman u kundërpërgjigjën shpejt me Coutinho.

80 minutat e tjera prodhuan veç lojë por jo gola.

(BalkanWeb)

Check Also

Media e njohur ‘shpëlan’ Ramën: E ka shndërruar Shqipërinë në bishtin e Turqisë

Media greke ‘Kathimerini’ ka skanuar vizitën e fundit të kryeministrit Edi Rama në Turqi, ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × four =