Home / Xh.Sh

Xh.Sh

Kandidati për deputë Dhimitraq Lapa: Saranda e voton përherë forcën reale të njeriut të saj

Kandidati për deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Sarandë, Dhimitër Lapa, ka përcjellë bilançin e javës së parë zyrtare të fushatës elektorale. Problemet më të mprehta, ecuria e fushatës në Sarandë dhe mbarëvajtja e procesit përgatitor, nga administrata përgjegjëse për menaxhimin e tyre janë disa nga çështjet që z. …

Read More »

Prezenca e akullit nëpër rrugët e vendit, ARRSH u bën apel drejtuesve të reduktojnë shpejtësinë

Për shkak të uljes së temperaturave gjatë ditëve të fundit Autoritete Rrugore Shqiptare njoftojnë se kryesisht në veri dhe juglindje të vendit përfshirë akset të Dajtit në Llogara, autoritete po punojnë për eliminimin e ngricave duke shpërndarë kripë nëpër rrugë. Gjithashtu autoritetet rekomandojnë se përshkak të ngricave qytetarët duhet të …

Read More »

Britania/ Nis sot faza tjetër e vaksinimit

Kryeministri i Britanisë së madhe, Boris Johnson nëpërmjet një njoftimi deklaroi se sot do të nisë faza tjetër e vaksinimit kundër Covid-19. Ai u shpreh: “Sot do të hapen 10 qendra të reja vaksinimi duke e cuar në total në 17 qendra vaksinimi deri në këto momente. Tani po shpërndajmë …

Read More »

Zhdukja e biznesmenit italian në Shqipëri/ Në automjetin e djegur gjenden kocka, mesazhi i tij i fundit

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me zhdukjen e biznesmenit Italian Davide Pecorelli. 10 ditë pas zhdukjes së tij në Shqipëri, janë mediat italiane ato të cilat kanë zbuluar mesazhin e fundit të Pecorellit drejtuar punonjësve të tij gjatë pushimeve të Krishtlindjeve. “Do të kthehem rreth 10 janarit”-shkruante Pecorelli, teksa …

Read More »