Home / K.Gj

K.Gj

Para njohjes formale nga Izraeli, Qeveria e Kosovës merr një vendim për antisemitizmin

Me propozimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Sublla, Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e sotme miratoi vendimin kundër Antisemitizmit, duke e renditur kështu Kosovën siç tha ajo krah shteteve aleate e strategjike të saj, në luftën kundër gjuhës së urrejtjes anti-semitike. Shefja e …

Read More »

Përndiqte këmba-këmbës 29 vjeçaren dhe i sulmoi me thikë të vëllain, arrestohet 25 vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 25 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar. I riu akuzohet për veprat penale “Përndjekja”, “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Shkatërrim prone”. E. K., 25 vjeç mësohet se ka përndjekur vazhdimisht për një periudhë kohe shtetasen A. A., 29 vjeçe. Ai ka …

Read More »