Home / blea

blea

Vidhet biznesi në Durrës

Njoftimi: Durrës Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Shpërdorim detyre”, shtetasin A. H., 58 vjeç, banues në Durrës, me detyrë roje private dhe operator i monitorimit të kamerave të sigurisë në një kompani private në lagjen nr. 14, Durrës, në …

Read More »

Moti, 15 prill 2021

Moti parashikohet fillimisht me vranësira mesatare dhe të dendura dhe prej orëve të mesditës mot i kthjellët në të gjithë territorin. Përgjatë orëve të para të mëngjesit në momentin e vranësirave do ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e në juglindje reshje të dobëta dëbore në lartësitë …

Read More »

Horoskopi, 15 prill 2021

Dashi Partneri është i pakënaqur; ju jeni bashkë por nuk e njihni njëri-tjetrin sa duhet, përndryshe do ta kuptonitit përpara se diçka të shkojë keq. Megjithatë, rregullimi i situatës është ende i mundur nëse tregoheni më të përkushtuar. Nëse përballeni me konflikte në shtëpi apo në punë, nuk është diçka …

Read More »

Danimarka bllokon përfundimisht vaksinën AstraZeneca

Danimarka ka bllokuar përfundimisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca. Arsyeja lidhet me rastet e trombozës që paraqiten në veçanti tek moshat më të reja. Vendimi i qeverisë në Kopenhagën do të bllokoi për disa javë fushatën e vaksinimit në atë vend. Agjencia Europiane e Barnave, EMA, kishte pranuar javën e kaluar …

Read More »