Home / Aktualitet / Atentati/ Makina e policisë bashkiake u bë shoshë nga plumbat, mbi 10 gëzhoja në vendngjarje

Atentati/ Makina e policisë bashkiake u bë shoshë nga plumbat, mbi 10 gëzhoja në vendngjarje

Mbi 10 gëzhoja janë gjetur në vendin e ngjarjes pas atentatit me armë zjarri ku mbetën të plagosur shefi i policisë bashkiake të Malësisë së Madhe Mentor Hasanaj, 37 vjeç dhe babai i tij Xhelal Hasanaj, 70 vjeç.

Siç mund ta shikoni edhe në foto, mjeti është goditur në pjesë në ndryshme të tij.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 12:30, në aksin rrugor Shkodër-Koplik, një person i paidentifikuar që qarkullonte me  motomjet,  ka qëlluar  me armë zjarri në drejtim të mjetit të Policisë bashkiake Malësia e Madhe.

Shërbimet e Policisë  dhe FNSH Shkodër kanë ngritur pika kontrolli në akset rrugore  dhe po  kontrollohet zona ku dyshohet se ka lëvizur autori.

Në ndihmë të Policisë Vendore kanë shkuar edhe forcat e FNSH Shkodër ku vijon kontrolli masiv i territorit  për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Mungesa e kamerave të sigurisë në zonë e veshtirëson punën për policinë.

Check Also

Ish-komandanti i gardës nxjerr 3 informacionet shkresore që i kishin mbërritur

Ish-komandanti i Gardës së Republikës në demonstratën e 21 Janarit, Ndrea Prendi, ka treguar për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − nine =