Home / Kryesore / Asnjë viktimë në Shqipëri, regjistrohen 5 raste të reja me Covid-19

Asnjë viktimë në Shqipëri, regjistrohen 5 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit nuk janë regjistruar viktima nga COVID-19, ndërsa nga 1881 teste të kryera, janë regjistruar 5 raste të reja.

Rastet e reja gjatë këtij harku kohor janë shënuar 2 raste në Lezhë, nga 1 rast në Tiranë, Berat, Malësi e Madhe.

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 28 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive. Në 24 orët e fundit janë shëruar 37 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,664 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (6 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 37
Të shtruar në spitale 28
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 1,881

Testime totale 738,472
Raste pozitive 132,379
Raste të shëruara 129,664
Raste Aktive 264
Humbje jete 2,451

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 65
Shkodër 55
Berat 35
Korçë 33
Lezhë 25
Elbasan 16
Vlorë 11
Gjirokastër 10
Durrës 4
Kukës 4
Fier 4
Dibër 2

Check Also

Zyrtari i lartë i SHBA viziton Tiranën më 30 qershor, takim me Ramën dhe zyrtarë të tjerë

Ndihmës Sekretari për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip T. Reeker, do të zhvillojë një tur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 1 =