Home / Aktualitet / ARRSH jep njoftim për situatën e rrugëve: Në të gjitha akset kombëtare…

ARRSH jep njoftim për situatën e rrugëve: Në të gjitha akset kombëtare…

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se segmenti rrugor në Qafën e Qarrit është pa prezencë dëbore dhe ngricash, megjithëse temperaturat shënojnë -7 gradë.

Sipas njoftimit, deri më tani nuk ka probleme në të gjitha akset kombëtare.

ARRSH apelon drejtuesit e automjeteve të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë shpejtësinë e lëvizjes dhe të respektojnë sinjalistikat rrugore.

Njoftimi i plotë:

Qafa e Qarrit sot pa prezencë bore dhe ngricash, temperatura -7°C.

Nuk ka probleme në të gjitha akset kombëtare

Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë̈ shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.

1_copy.jpg

2_copy.jpg

3_copy.jpg

4_copy.jpg

5_copy.jpg

6.jpg

Check Also

Sot iu bashkua zyrtarisht PD-së, por ja çfarë thoshte Bamir Topi kohë më parë për Bashën

Sot kryedemokrati Lulzim Basha ka gjetur marrëveshjen me një figurë të vjetër të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + 11 =