Home / Sport / Arrihet marrëveshja, Suarez është i Juventusit

Arrihet marrëveshja, Suarez është i Juventusit

Luis Suarez ka arritur t’i bashkohet Juventus.

Lajmi bëhet i ditur nga Guillem Balague i BBC Radio teksa Suarez do të transferohet në Serie A si një lojtar i lirë.

Uruguaiani ka edhe një vit në kontratën e tij që e nënshkroi në vitin 2016, por nëse do të luante 60 për qind të ndeshjeve gjatë sezonit 2020/2021, ajo do të zgjatej edhe për një vit tjetër.

Por, 32 vjeçari nuk është në planet e trajnerit Ronald Koeman, dhe Barcelona po negocion prishjen e kontratës, për t’i mundësuar largimin falas.

Check Also

Ofendoi femrat kineze, basketbollisti amerikan pezullohet përjetë

Ty Lawson, basketbollist amerikan me shumë eksperiencë në NBA dhe që aktualisht luan në Kinë, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 7 =