Home / Aktualitet / Arrestohet me 150 mijë paundë kanabis në shtëpi 30-vjeçari shqiptar

Arrestohet me 150 mijë paundë kanabis në shtëpi 30-vjeçari shqiptar

Një burrë është burgosur për 16 muaj pasi u kap me një fermë kanabis prej 150,000 paundë të fshehur.

Edmond Gjata u arrestua në një shtëpi në Bradford , më 3 maj të vitit të kaluar.

Gjykata e Bradford tha se shtetasi shqiptar 30-vjeçar kishte 1.000 paund në dorë dhe një telefon në momentin e arrestimit.

Prokurori Graham O’Sullivan tha se kishte 101 bimë kanabisi në pesë dhoma. Ferma ishte në gjendje të jepte 18 kilogramë drogë me një vlerë rruge prej 150,000 £.

Gjata i tha policisë se ishte duke punuar në një lavazh makinash kur u dërgua në shtëpi për t’u kujdesur për bimët.

Avokati i tij, Abdul Shakoor, tha se Gjata u soll në mënyrë të paligjshme në Mbretërinë e Bashkuar me premtimin për punë.

Gjata kishte një problem të gjatë shëndetësor që do të thoshte se kishte vështirësi në frymëmarrje.

Gjykatësi Andreë Hatton tha se Gjata tashmë kishte vuajtur dënimin e tij në paraburgim. Ai do të lirohej menjëherë por Ministria e Brendshme mund ta ndalonte atë si një emigrant i paligjshëm.

Gjykatësi urdhëroi konfiskimin e parave të gjetura dhe shkatërrimin e bimëve të kanabisit dhe mjeteve të drogës.

Check Also

Paralajmërimi i mjekëve: Gratë që zgjohen natën kanë dy herë më shumë gjasa të…

Gratë që mundohen shumë që të mbajnë një gjumë të pandërprerë gjatë gjithë natës kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + 11 =