Home / Aktualitet / Arrestohet çifti i shqiptarëve në Greqi/ Kishin fshehur drogë brenda në…

Arrestohet çifti i shqiptarëve në Greqi/ Kishin fshehur drogë brenda në…

Një çift shqiptarësh ka rënë në prangat e policisë helene, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Mediat greke bëjnë me dije se në pranga ka rënë një burrë me emrin Ardian, po në Greqi e quanin Aris, dhe bashkëshortje e tij, Nela.

Mësohet se çifti shkonte në Athinë për t’u furnizuar me kokainë, të cilën e fshihnin brenda kukullave, arinjve të pellushit.

Ishte gruaja ajo që mbante arushët e mbushur me drogë. Policia ka arrestuar shqiptar sapo kanë zbritur nga anija, pasi ishin kthyer nga Athina. Gjatë kontollit u zbulua dhe kokaina në arush.

Check Also

Një mollë në ditë për të humbur peshë, ja çfarë duhet të dini

Ekspertët i kanë klasifikuar mollët si një prej frutave më të mira kundër mbipeshës. Sipas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × one =