Home / Aktualitet / Arrestohet 44-vjeçari me 4 emra, pjesë e grupit të rrezikshëm në Itali

Arrestohet 44-vjeçari me 4 emra, pjesë e grupit të rrezikshëm në Itali

Një 44-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit me qëllim ekstradimi, i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Sipas policisë, 44 vjeçari i cili mban katër identitete ishte i dënuar nga gjykata e Torinos/Itali me 8 vjet e 3 muaj e 20 ditë, për veprën penale “Grup kriminal me qëllim shfrytëzim prostuticioni si dhe organizator për emigrim të paligjshëm”.

Në pranga ka rënë Edison Mërtiri (Edison Prifti) (Adison Prifti) (Artan Budo), 44 vjeç, banues në Fier.

Njoftimi i policisë:

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë.

Policia e Fierit në bashkëpunim me Interpol Tirana, kapën dhe ndaluan një shtetas të dënuar me 8 vjet, 3 muaj dhe 20 ditë burgim për veprën penale “Grup kriminal me qëllim shfrytëzim prostuticioni si dhe organizator për emigrim të paligjshëm”.

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në DVP Fier, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe Interfoza italiane, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, bazuar dhe në informacionet e mara në rrugë policore, u bë i mundur lokalizimi, kapja dhe arrestimi i përkohëshëm me qëllim ekstradimin drejt Italisë, i shtetasit Edison Mërtiri (Edison Prifti) (Adison Prifti) (Artan Budo), 44 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Torinos/Itali e ka dënuar me 8 vjet e 3 muaj e 20 ditë, për veprën penale “Grup kriminal me qëllim shfrytëzim prostuticioni si dhe organizator për emigrim të paligjshëm”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Check Also

“Trump nuk do t’ia shpërndante vaksinat botës”, shefi i kabinetit të Biden shokon me deklaratën

Shefi i kabinetit të Presidentit të SHBA, Ron Klain ka thënë ditën e sotme se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 4 =