Home / Aktualitet / Arrestohen dy vajza në Sarandë, vidhnin sistematikisht dyqanin ku punonin

Arrestohen dy vajza në Sarandë, vidhnin sistematikisht dyqanin ku punonin

Policia e Sarandës ka arrestuar dy shtetase për shkak se kishin kryer veprën penale ” Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”.

Të arrestuarat me inicialet R.H 25 vjeçe dhe A.M 36 vjeçe janë proceduar penalisht nga policia pasi në bashkëpunim me njëra-tjetrën kanë vjedhur artikuj të ndryshëm  në një supermarket ku punonin në qytetin e Sarandës.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë kanë arrestuar në flagrancë shtetasen R. H., 25 vjeçe dhe kanë proceduar penalisht shtetasen A. M., 36 vjeçe, për veprën penale “Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën”, pasi në bashkëpunim me njëra-tjetrën, kanë vjedhur artikuj të ndryshëm në një supermarketin ku ishin të punësuara, në Sarandë./FaxWeb

Check Also

Sot iu bashkua zyrtarisht PD-së, por ja çfarë thoshte Bamir Topi kohë më parë për Bashën

Sot kryedemokrati Lulzim Basha ka gjetur marrëveshjen me një figurë të vjetër të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + 4 =