Home / Aktualitet / Ardi Veliu jashtë policisë!

Ardi Veliu jashtë policisë!

Nga Vili Minarolli

Sander Lleshaj dha doreheqje. Nje akt moral per t’u pershendetur. Nje shembull qe mund te jete nje precedent pozitiv.
Por sa kuptohet e keqja eshte tek policia qe eshte transformuar ne nje polici te frikshme politike. Nje polici ku gelojne ish pjestaret famekeq te ish sigurimit te shtetit qe nuk kane asgje te perbashket me ate rol qe duhet te luaje nje polici i nje vendi demokratik. Por jo vetem keta, sepse tashme dihet qe rradhet e saj jane shumfishuar me njerez jo vetem te pa pergatitur, jo vetem militante te Rilindjes, por edhe persona me precedente penal. Nje pergjegjesi i pafalshme e drejtorit tebpolicise Veliu. Eshte domosdoshmeri e reformimit te policise per te garantuat funksionimin normal te nje policie ne sherbim te publikut.
Veliu dhe personat qe nuk kane asgje te perbashket me policine.Eshte turp menyrat qe perdori policia per te justifikuar vrasjen kriminale te Klodianit.
Ardi Veliu jashte policise!

Check Also

Moçali i ka dhe shpendët e rralla, profesor Spiro!

Nga Arber DALMATI- Zotin Aristotel Spiro, Profesor ne filologji nuk e njoh as nga afer …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + eight =