Home / Sociale / Aokigahara, historia e frikshme e pyllit të vetëvrasjeve

Aokigahara, historia e frikshme e pyllit të vetëvrasjeve

Çdo vit, deri në 100 kufoma gjenden në pyllin Aokigahara të Japonisë, duke e bërë atë një nga pikat më të njohura të vetëvrasjeve në botë.

Në këtë galeri, zbuloni historinë e errët të pyllit të vetëvrasjeve të Japonisë, dhe pse kaq shumë njerëz vendosin t’i japin fund jetës së tyre në këtë det të egër të pemëve

Kultura e vetëvrasjeve – Yoshinori Cho, autor i ‘Pse njerëzit kryejnë vetëvrasje’, tha që ende ka gjurmë të kësaj kulture të lashtë të vetëvrasjeve në Japoni.

Top Channel

Check Also

Përdhunimi i 15 vjeçares, Mimi Kodheli “sulmon” mësuesit/ Reagon zv.presidenti i SPASH: “Kërko falje, kolegët meritojnë respekt!”

Përdhunimi i 15 vjeçares në Kamëz ka tronditur opinionin publik. Përmes një videoje live tashmë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + twenty =