Home / Aktualitet / Anglezët kthehen në ‘identitet’/ Pas karantinës shpërthejnë sherret

Anglezët kthehen në ‘identitet’/ Pas karantinës shpërthejnë sherret

Britania e madhe ka hequr disa nga kufizimet për mbrojtjen nga Covid-19, gjë kjo që ka bërë që njerëzit të jenë më të lirë.

Ndikimi i lirisë pas izolimit duket se nuk ka ka qënë pozitiv për disa persona, dhe pritja për daljen nga karantina u kthye në dhunë fizike në qytetin e York të Britanisë së Madhe.

Skena kaotike janë filmuar në një përleshje mes dy  femrash  që pinin në York, kur një grua u pa duke hedhur në tokë një tjetër dhe nën efektin e alkolit situata ka agravuar dhe dy vajzat janë perleshur fizikisht me njëra-tjetrën.

Njëra nga vajzat i tërhoqi flokët vajzës tjetër dhe e hodhi atë në kalldrëm, ndërkohë që njerëzit që ndodheshin aty nuk nderhynë për të ndarë këtë sherr mes vajzash.

Boris Johnson hapi shërbimin e tryezës në natyrë për bare dhe restorante të hënën. Por kryeministri i ka paralajmëruar njerëzit të ‘tregojnë përmbajtje’ dhe të jenë të kujdeshëm ndaj virusit

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + fourteen =