Home / Aktualitet / Ambasadorja Yuri Kim: Paralajmërim për krerët e partive, do mbani përgjegjësi

Ambasadorja Yuri Kim: Paralajmërim për krerët e partive, do mbani përgjegjësi

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar lidhur me kandidaturat që po artikulohen nga degë të ndryshme partish. Përmes një mesazhi, ambasadorja Kim paralajmëron të gjitha partitë politike që po përgatiten për zgjedhje, që të verifikojnë të gjithë kandidatët dhe “të mos minojnë demokracinë me përzgjedhjet e gabuara”. Ambasadorja Kim tha se votuesit nuk duhen fyer me kandidatura të dyshimta dhe se partitë të mos nxisin korrupsionin.

“Paralajmërim: Teksa partitë përgatiten për zgjedhje, udhëheqësit do të mbajnë përgjegjësi për ata që garojnë nën siglën e tyre. Ju lutem, verifikoni kandidatët tuaj, mos i fyeni votuesit, mos minoni demokracinë, mos promovoni korrupsionin”, shkruan ambasadorja amerikane në Twitter.

Check Also

Rama publikon videon e mjekut dhe ironizon Bashën: Ka mbaruar shkollën me pesa. Zgjohu Luli, zgjohu dreqin

Kryeministi Rama publikon një video dhe thotë se personi që kreu i PD Lulzim Basha …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 5 =