Home / Aktualitet / Ambasadorja Kim mbërrin në Shkodër, takon drejtuesin politik të PD-së

Ambasadorja Kim mbërrin në Shkodër, takon drejtuesin politik të PD-së

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka mbërritur paraditen e sotme në Shkodër. Diplomatja e lartë amerikane ka mbërritur së pari në selinë e Partisë Demokratike atje.

Kim është pritur nga drejtuesi politik i PD Helidon Bushati, me të cilin është duke biseduar aktualisht. Pas Bushatit, Kim pritet të takojë dhe drejtuesen e fushatës së PS në Shkodër, socialisten Edona Bilali.

Fokusi i këtyre takimve në Shkodër janë zgjedhjet e 25 prillit. Më herët, diplomatj e SHBA ka qenë në Elbasan, ku ka bërë thirrje që personat e inkriminuar të mbahen larg fushatës, dhe qytetarët të mos e shesin votën.

Check Also

Çfarë ndodhi mbrëmë në qiellin e Shkodrës? Meteorologu shpjegon fenomenin e çuditshëm

Qyteti i Shkodrës dhe zonat përreth u zbardhen nga breshëri pas reshjeve që zgjatën disa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × four =