Home / Aktualitet / Ambasadorja e SHBA takon kreun e SPAK

Ambasadorja e SHBA takon kreun e SPAK

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim është takuar sot me kreun e SPAK, Arben Kraja. Në një postim në rrjetet sociale, Kim shkruan se SPAK po godet krimin e organizuar dhe korrupsionin në Shqipëri.

Ajo thotë se deri më tani nga SPAK janë ndjekur penalisht  588 çështje, janë konfiskuar 70 milionë euro pasuri, janë hetuar 748 perosna nga të cilët 288 të arrestuar dhe 114 të dënuar deri më tani.

Sipas saj, Reforma në drejtëso po jepr rezultate në goditje të paligjshmërisë në vendin tonë.

“588 çështje të ndjekura penalisht, 70 € + milion në asete të konfiskuara. U hetuan 748 persona, nga të cilët 288 janë të arrestuar dhe kemi 114 të dënuar deri më tani. Reforma në Drejtësi po jep rezultate”, shkruan Kim./Opinion.al

Check Also

Sherr te Liqeni i Thatë në Tiranë, 2 të rinj godasin me sende të forta një person

Një sherr mes disa personave ka ndodhur te Liqeni i Thatë në Tiranë. 2 të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three − 1 =