Home / Aktualitet / Ambasadat e Serbisë dhe Shqiperisë në Uashingon, një foto e Vitit të Ri, që flet shumë

Ambasadat e Serbisë dhe Shqiperisë në Uashingon, një foto e Vitit të Ri, që flet shumë

Keto jane dy foto qe u perkasin stafit te diplomateve te Ambasades se Republikes se Serbise dhe te Shqiperise ne kryeqytetin e Shteteve te Bashkuara te Amerikes.( Ne foton e stafit te ambasades shqiotare mungon edhe personi qe ka realizuar shkrepjen e fotos). Thjesht numri i ndryshem i anetareve te stafeve te jep pershtypjen e pare se sa te ndryshme jane prezencat e dy diplomacive shteterore ne vendin me influent te Botes ne rajonin tone, por sidomos ne marredheniet me te dy vendet ballkanike te cilat ndajne ne historine e 100 viteve te fundit, mes tyre, epoke luftrash dhe mosmarreveshjeje.

Urojme qe viti 2021,te ndryshoje kete pamje dhe sidomos prezencen e diplomacise shqiptare ne Washington! Dy selite diplomatike shqiptare ne Washington, perkatesisht ambasada e Shqiperise dhe ajo e Kosoves, duhet te jene nje trupe e perbashket per te njejtin qellim.

Check Also

Zinedine Zidane infektohet nga Covid

Trajneri i Realit të Madridit, ZInedine Zidane është infektuar nga Covid. Lajmin e ka bërë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 10 =