Home / Aktualitet / Ambasada Amerikane,falenderim Ramës për riatdhesimin e 64 amerikanëve

Ambasada Amerikane,falenderim Ramës për riatdhesimin e 64 amerikanëve

Përmes nje postimi në faqen zyrtare, Ambasada Amerikane ne Tirane ka falenderuar kryeministrin Rama për kthimin në atdhe të 64 qytetarëve amerikanë.

Postimi i plotë:

🇦🇱 | Gjatë dy ditëve të fundit, kemi ndihmuar 64 qytetarë dhe rezidentë amerikanë të udhëtojnë nga Shqipëria me ndihmën e qeverisë së Shqipërisë. Faleminderit Air Albania, Edi Rama dhe të gjithë ata, solidariteti bujar i të cilëve i ndihmoi ata të niseshin nga Shqipëria për të vijuar udhëtimin e tyre në Shtetet e Bashkuara!

🇺🇸 | Over the past two days, we have helped 64 U.S. citizens and residents fly out of Albania with the assistance of the government of Albania. Thank you:
Air Albania, Edi Rama, and to all whose generous solidarity helped them depart Albania so they could continue their journey to the United States!

 

M.C

Check Also

Mjeku Tritan Kalo i ashpër me politikanët: “Pushoni së foluri kur nuk keni ç’të thoni”

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, me anë të një shënimi në facebook, teksa citon një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven − four =