Home / Uncategorized / Ali Ahmeti përcjell me fjalë prekëse patriotin shqiptar ortodoks të Maqedonisë

Ali Ahmeti përcjell me fjalë prekëse patriotin shqiptar ortodoks të Maqedonisë

Postimi i plotë:

Ikja nga kjo botë e Branko Sinadinovskit le një boshllëk në përpjekjet për katarzë shpirtërore e kombëtare të shqiptarëve ortodoks në vendin tonë, por ai la pas vete edhe gjurmë dhe vepra të pashlyeshme në historinë e shqiptarëve në përgjithësi dhe shqiptarëve ortodoks në veçanti.

Veprat që ai shkruajti do të vazhdojnë të edukojnë gjeneratat që vijnë pas.

Në këto çaste hidhërimi, shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjen, të afërmit dhe të gjithë ata që e njohën.

U prehtë në paqe.

Check Also

Bie ndjeshëm numri i viktimave dhe i të infektuarve me COVID(SHIFRAT)

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon për situatën e COVID-19. Në 24 orët e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 7 =