Home / Kryesore / Albin Kurti nuk i uron fitoren Edi Ramës

Albin Kurti nuk i uron fitoren Edi Ramës

Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë, për të tretën herë radhazi do të jetë kreu i PS, Edi Rama, me gati 770 mijë vota në rang kombëtar.

Edhe pse opozita e bashkuar nuk i njeh zgjedhjet dhe akuzon për shit-blerje, manipulime votash, e vështirë të ç’bëhet ajo që është bërë nga vullneti i sovranit.

Të parët që e uruan Ramën ishin presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, Mitsotaqis i Greqisë, Zaev i Maqedonisë dhe të tjerë, por Albin Kurti jo. Inati mes tyre mesa duket qenka më i madh se pajtimi “mes veti”.

Kujtojmë që kryeministri i Kosovës i zgjedhur në shkurt të këtij viti duke qenë se është me pasaportë shqiptare erdhi vetë në Tiranë dhe votoi, madje 3 kandidatë të pavarur, përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje, kandiduan në Lezhë (Iliaz Shehu), Tiranë (Bojken Abazi) dhe Gjirokastër (Kreshnik Merxhani), duke marrë vota minimaliste.

Kurti ishte mbështetësi i tyre më i madh, duke i bërë thirrje herë pas here shqiptarëve që të votojnë ndryshimin.

Check Also

Vjosa Osmani mbështet Albin Kurtin: Të padisim Serbinë për gjenocid

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët për media me presidentin slloven Borut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three + 6 =