Home / Aktualitet / Albin Kurti kujton ditën e rëndësishme: Sot është data e kryengjarjes së kombit tonë

Albin Kurti kujton ditën e rëndësishme: Sot është data e kryengjarjes së kombit tonë

Jemi nisur herët në mëngjes për në Tiranë, ku do të takohemi me udhëheqësit e shteteve të rajonit. Por sot është data e kryengjarjes së kombit tonë, përvjetori i Lidhjes që u mblodh në 10 qershor 1878 në Prizren.

Ishte e domosdoshme të ndaleshim në Prizren për ta nderuar Lidhjen e veprimtarët e saj, gegë e toskë e të të gjitha bindjeve politike e feve, që vendosën të bëhen bashkë për mbrojtjen e njerëzve e trojeve të Atdheut.

Pas homazheve, vijuam rrugën për në Shqipëri, duke e patur përherë të qartë se cila është busulla jonë historike, ajo që na e tregon udhën e mbarë.

Check Also

VIDEO/ Temperaturat e larta bëjnë të veten, turistja zhvishet nudo dhe lahet në mes të Romës

Temperaturat e larta kanë “detyruar” një vajzë të re në Romë, të zhvishet nudo dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + 6 =