Home / Aktualitet / Aksion për pastrimin e liqenit të Fierzës, sensibilizim për autoritetet dhe qytetarët

Aksion për pastrimin e liqenit të Fierzës, sensibilizim për autoritetet dhe qytetarët

Në qytetin e Kukësit ka nisur puna për pastrimin e liqenit të Fierzës me synim largimin e mbetjeve të ndryshme dhe krijimin e një hapësire të shfrytëzueshme nga qytetarët. Grupi “Te pastrojme Fierzen” ka marre nje nisme per pastrimin e liqenit.

Njoftimi:

Grupi organizator “Ta pastrojmë Fierzën”, po bënë këtë njoftim për të gjithë të interesuarit që duan të bëhen pjesë e kësaj veprimtarie pastrimi ditën e diel, data 18 prill, ora 09:00.
-Ky ëshë një organizim krejtësisht vullnetar, i bazuar në ndihmën dhe kontributin e gjithësecilit që do të jetë pjesë e këtij aktiviteti.
-Nuk ka përfshije politike , të gjithë pjesëmarrësit janë njerëz të lidhur me natyrën dhe kërkojnë të ndryshojnë gjendjen në të cilën ndodhen mjediset shqiptare, qofshin këto në Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni e Veriut apo Shqipëri.

-Kordinator i kësaj veprimtarie për pjesën e Shqipërisë do të jetë:
Arben Kola ose në “Facebook” Al-Ben Guide Kola
Numri i telefonit: +355695871149
-Kordinator për pjesën e Kosovës do të jenë:
Arianit Mula >+38349851327
Avni Daku >+41 76 230 20 8(uacap dhe vaiber), për thirrje->+38344250448(numri në Kosovë)

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 − 1 =