Home / Aktualitet / Aksidentoi për vdekje policin, Gjykata lë në burg 19-vjeçarin

Aksidentoi për vdekje policin, Gjykata lë në burg 19-vjeçarin

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë ”arrest me burg” për 19-vjeçarin, A. Veliu i cili aksidentoi për vdekje punonjësin e Policisë Nuri Malaj, 53 vjec në datën 25 janar në mbrëmje në rrugën Transballkanike në Vlorë.

I riu 19 vjec është arrestuar në flagrancë dhe më pas prokuroria e Vlorës ka kërkuar masën e sigurisë arrest me burg ndaj tij.

Gjyqtari i cështjes Enkel Peza ka pranur kërkesën e prokurorisë. Mësohet nga burimet që i riu do të vuaj dënimin në paraburgimin e Fierit.

Check Also

Këshillat që duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × one =