Home / Aktualitet / Aksident tragjik me 26 të vdekur, autobusi përplaset me kamionin(FOTO)

Aksident tragjik me 26 të vdekur, autobusi përplaset me kamionin(FOTO)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Egjipt, ku një autobus është përplasur me një kamion që transportonte çimento dhe si pasojë kanë ndërruar jetë 26 persona, ndërsa janë plagosur 3 të tjerë.

Ambulancat shkuan me shpejtësi në vendngjarje për të transportuar të plagosurit. Prokuroria ka nisur hetimet për shkaqet e aksidentit.

Ndërkohë, sipas gazetës Al-Ahram aksidentet fatale rrugore janë të zakonshme në Egjipt, por shton se numri i tyre u ul me rreth 30% në vitin 2019, krahasuar me pesë vitet e mëparshme.

Aksident tragjik me 26 të vdekur/ Autobusi i pasagjerëve

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen + 15 =