Home / Aktualitet / Aksident i rëndë, mjeti përplas 5-vjeçarin, dërgohet me urgjencë në spital

Aksident i rëndë, mjeti përplas 5-vjeçarin, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Divjakë, ku një mjet ka përplasur një fëmijë 5-vjeçar, i cili është dërguar me urgjencë në drejtim të spitalit. Policia ka shoqëruar në Komisariat drejtuesin e mjetit, shtetasin  Xh. L dhe po kryhen veprimet procedurale.

Njoftimi i Policisë:

Sot rreth orës 12:10, në fshatin Çermë Sektor, Divjakë, shtetasi Xh. L., 54 vjeç banues në Çermë Sektor, duke drejtuar automjetin tip “Opel”, ka aksidentuar një fëmijë 5 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar në Komisariat drejtuesi i mjetit, shtetasi Xh. L dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Check Also

Sot iu bashkua zyrtarisht PD-së, por ja çfarë thoshte Bamir Topi kohë më parë për Bashën

Sot kryedemokrati Lulzim Basha ka gjetur marrëveshjen me një figurë të vjetër të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven − 2 =