Home / Lajmi Fundit / Abuzimi me tenderët, Rama prezanton paketën e re të prokurimeve publike

Abuzimi me tenderët, Rama prezanton paketën e re të prokurimeve publike

Kryeministri Edi Rama prezantoi këtë të martë paketën e re të prokurimit publik, që synon sipas të parit të qeverisë, të kapërcejë sa më parë dhe sa më shpejt hendekun mes politikës dhe të ardhmes.

Në fjalën e tij, kryeministri deklaroi se paketa e re adreson qartësisht domosdoshmërinë për të rritur integritetin dhe përgjegjshmërinë e të gjitha palëve të përfshira në këtë proces, si dhe për të forcuar mekanizmat monitorues dhe ndëshkues për shkeljet.

Vijon…

Check Also

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar mëngjesin e sotëm në Shkodër, ku ka mbetur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − 3 =