Home / Analize / Ambasadori i BE-së: Kemi kontribuar me 42 mln euro

Ambasadori i BE-së: Kemi kontribuar me 42 mln euro

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca thotë se kjo është arritje historike për Shqipërinë. “Reforma e Drejtësisë në Shqipëri është tre vjeçe. Një moment për të festuar por gjithashtu për të parë drejt së ardhmes.

Bashkimi Europian po vë 42 milionë euro për të konsoliduar këtë arritje historike dhe finalizuar reformën. Për të mirën e çdo qytetari shqiptar. Bashkimi Europian për drejtësinë, Bashkimi Europian për Shqipërinë”-tha ai.

Check Also

Lajm i FUNDIT/ 146 raste të reja me COVID-19 dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ministria jep detajet

Ministria e Shëndetësisë njofton se kanë ndërruar jetë 6 persona nga koronavirusi, ndërsa rezultojnë 146 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 2 =