Home / Aktualitet / 5 maji, Meta del me mesazhin e veçantë

5 maji, Meta del me mesazhin e veçantë

Presidenti Meta me anë të një postimi në facebook, ka kujtuar dhe uruar ditën e Dëshmorëve që është caktuar të jetë sot më 5 maj.

Meta ka shkruar se sot është dita e Qemal Stafës dhe mijëra të rinjve që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë.

“Sot është dita e Qemal Stafës dhe e mijëra të rinjve dhe të rejave, që dhanë jetën për Lirinë e Shqipërisë.
Lavdi e përjetshme, nderim, respekt dhe mirënjohjen më të thellë Dëshmorëve të paharruar të Atdheut, të çdo epoke!”- ka shkruar Meta.

Për ditën e dëshmorëve ka postuar në facebook edhe kryeministri Edi Rama i cili ka shkruar vetëm një urim të shkurtër “Respekt përjetësisht”.

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × five =