Home / 2020 / June / 01

Daily Archives: June 1, 2020

FOTO/ Protestat shkuan tek dera e “Shtëpisë së Bardhë”, Trump u “fsheh” në bunker/ Njihuni me dhomën sekrete që mbron jetën e presidentit të SHBA

Revolta i ka ardhur tek dera e shtëpisë presidentit amerikan Donald Trump. Qindra manifestues të dhunshëm sulmuan forcat e sigurisë dhe ndërtesat përgjatë bulevardeve që shtrihen përqark Shtëpisë së Bardhë duke djegur disa prej tyre. Disa media amerikane shkruajnë se prej natës së të premtes, agjentët e shërbimeve sekrete e …

Read More »

Covid-19 “godet” fort ekonominë shqiptare, guvernatori i Bankës së Shqipërisë jep deklaratën: Ja kur do fillojë rritja

Gjatë raportimit online në Komisionin parlamentar të Ekonomisë guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gentian Sejko, deklaroi sot se deri në vitin 2021 as bëhet fjalë që ekonomia t’i rikthehet rritjes, pas vështirësive të mëdha që krijoi pandemia “COVID-19”. “Tremujori i dytë i këtij viti do të shënojë tkurrjen më të …

Read More »

Karantina “shfrenon” imagjinatën/ Njihuni me modelin e ri të këpucëve anti-Covid(FOTO)

Distancimi fizik ka qenë një ndër rregullat kryesore që është kërkuar nga autoritetet shëndetësore në mbarë botën për të parandaluar përhapjen e virusit të ri Covid-19. Shumë njerëz janë përpjekur të gjejnë zgjidhje për të zbatuar këtë rregullur duke krijuar kapele të çuditshme apo veshje të ndryshme për të mbajtur …

Read More »