Home / 2020 / May / 23

Daily Archives: May 23, 2020

A është penduar Edi Rama që e shembi teatrin?

Pavarësisht kritikave, kryeministri Edi Rama duket shumë i bindur dhe aspak i penduar për shembjen e teatrit. Sot, Rama ka replikuar me disa ndjekës në profilin e tij në Facebook. Komentuesi: Një pyetje Z. Kryeministër! Keni parë ju ndonjëherë apo keni dëgjuar që në një vend tjetër të botës , …

Read More »

Gjermani/ Morën pjesë në shërbimin e kishës, mbi 40 njerëz të diagnostikuar me koronavirus

Sipas gazetës lokale Frankfurter Rundschau, mbi 40 njerëz u diagnostikuan me koronavirus pas një shërbimi të kishës Baptiste në Evangeliums Christen Baptisten Frankfurt më 10 Maj. Pavarësisht nga shumë raste, shumica e njerëzve të diagnostikuar janë me shëndet relativisht të mirë. “Shumica e tyre nuk janë të sëmurë rëndë. Me …

Read More »