Home / 2020 / May / 22

Daily Archives: May 22, 2020

Duke kërkuar logjikën e qeverisë

Nga Klodian TOMORRI Ne kater muajt e pare te vitit, te ardhurat ne buxhetin e shtetit ishin 130 milione euro me pak se e njejta periudhe e vitit te kaluar. E gjithe renia e te ardhurave ka shkuar ne deficit, per shkak edhe te rritjes se shpenzimeve per mbrotjen sociale …

Read More »

Tubime të paligjshme, procedohen penalisht regjisori Robert Budina dhe Ferdinant Xhaferri

Procedohet penalisht në gjendje të lirë nga policia e Durrësit regjisori Robert Budina dhe kreu lokal i PD-së Ferdinand Xhaferraj. Pasditen e së premtes Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kërkoi nga durrsakët mbështetje përmes firmosjes së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar në të njëjtin vend ku ishte, në qendrën …

Read More »

“Pazare” politike për të sabotuar Reformën në Drejtësi/ Zbulohet takimi i fshehtë mes Ramës-Bashës-Metës

Janë zbuluar detaje të reja rreth komplotit të kupolës politike të Tiranës për të sabuar Reformës në Drejtësi, pazar i cili solli reagimin e fortë të ambasadores amerikane Yuri Kim. Sikurse publikon pamfleti.net në mes të muajit prill 2020, pra kur pandemia ishte në pikun e saj, presidenti Ilir Meta, …

Read More »

SHBA “ndihmon” kompaninë britanike në zhvillimin e vaksinës anti Covid, por i do dozat e para për popullin e saj

Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një kohë kur shumë prej fuqive botërore po kërkojnë ilaçe për të rikthyer ekonomitë e tyre sërish …

Read More »