Home / 2020 / May / 20

Daily Archives: May 20, 2020

“Do i ha veshin Edi Ramës”/ Monika Kryemadhi sqaron deklaratën “çuditshme” për kryeministrin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Byro Politike”, ka komentuar deklaratën që ka bërë ditën e shembjes së Teatrit Kombëtar ndaj kryeministrit Edi Rama. E ulur në një shesh, Kryemadhi tha se për prishjen e godinës “do t’i hante veshin”. E pyetur për deklaratën e saj, Kryemadhi tha …

Read More »

FOTO/ Përdhunohet barbarisht në burgun grek, shqiptari i akuzuar për vrasjen e studentes greke

I riu shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e studentes greke, është përdhunuar në qelitë e burgut Evangelismos. Mediat greke shkruajnë se 19 vjeçari kishte plagë në pjesën anale, shenja të një përdhunimi të pazakontë. Zbulimi i përdhunimit të 19-vjeçarit të akuzuar në vrasjen e studentet 21-vjeçar Eleni …

Read More »

FOTO/ Temperatura të larta, plazhe të mbipopulluara pa distancë fizike, kjo ishtë Britania sot. Po virusi?

Britanikët shfrytëzuan sot motin e nxehtë me diell për të bërë plazh. Fotot e postuara nga mediat tregojnë numrin e lartë të qytetarëve që dolën, pasi kanë qëndruar edhe shumë kohë të izoluar nga pandemia e koronavirusit, ku fatkeqësisht vijohet të raportohen viktima dhe të infektuar. Kryeministri Britanik mori masat …

Read More »

Stërkeqja epokale: Lindja e sistemit kapitalist nga gjiri i idealeve më të thella religjioze

( Një lexim i veprës së Maks Veberit “Etika protestane dhe shpirti i kapitalizmit”) Shkruan: Besnik Domi Në trajtimet e problematikës sociale shpeshherë në historinë e mendimit filozofik e sociologjik ka mbisunduar shpjegimi njëfaktorësh i gjërave. Te pionerët e pare të shkencës shoqërore kemi posaçërisht të pranishme dukurinë që pas …

Read More »

FOTO/ Futbollisti Neymar “i merr” të dashurën Malumës, ylli brazilian zyrtarizon lidhjen me bukuroshen

Dilemës së fansave të Malumës, dhe tifozëve të Neymar Jr, i erdhi fundi! Modelja bukuroshe Natalia Barulich, ish-e dashura e këngëtarit, ka konfirmuar romancën me yllin e PSG. Vetëm pak minuta më parë, 28 vjeçarja ka publikuar një foto krahë futbollistit, që do të jetë gjithashtu edhe në kopertinën e …

Read More »