Home / 2020 / May / 14

Daily Archives: May 14, 2020

Miratohet shembja e teatrit, Kryemadhi: “Nëse preket një person është kokë më kokë me Ramën dhe Veliajn”

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi hodhi akuza të forta ndaj dokumentit të publikuar për mbledhjen e Këshillit Bashkiak që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar. Kryemadhi tha se Këshilli Bashkiak ka falsifikuar dokumetin. “Dokumenti ka datën e nesërme dhe socialistë të ndershëm ma kanë dërguar mua. …

Read More »

E FUNDIT/ Zbardhet dokumenti, miratohet shembja e Teatrit Kombëtar nga Bashkia e Tiranës

Pavarësisht kritikave dhe protestave, Teatri Kombëtar është drejt shembjes. Kreu i Këshillit Bashkiak të Tiranës ka firmosur vendimin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, një ditë para mbledhjes së Këshillit. Nëpërmjet një vendimi të firmosur nga kreu i këtij këshilli Toni Gogu me nr.50 datë 14 Maj 2020, është …

Read More »

APOTEOZA E SHEMBJES

Është bërë publik një “Projektvendim” i Bashkisë së Tiranës, i nënshkruar nga kryetari Erion Veliaj, për “shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar,” si akt i fundit i një drame të fundit që po luhet në truallin e atij Institucioni. Tani që pronësia mbi truallin u transferua, si një letër bixhozi çfarëdo, nga …

Read More »

Aktorët në alert për Teatrin, Liçaj mesazh Ramës: “O i rraskapituri i Surrelit, bujrum të përplasemi”

Marrja nga ana e qeverisë Rama dhe Bashkisë Veliaj për të prishur godinën historike të Teatrit Kombëtar i ka nxehur edhe më shumë gjakrat midis palëve që prej vitesh po ndeshen midis tyre. Ndërkohë që paraditen e sotme përfaqësues të policisë bashkiake kanë ngjitur në portën e Teatrit urdhërin për …

Read More »

“Të nderuar demokratë, kryetari do qëndrojë gjithë natën…”, zbardhet mesazhi brenda PD-së

Durimit të opozitës, ndaj manovrave dhe strategjisë mashtruese të qeverisë Rama për të shtyrë sa më shumë “rebelimin” dhe nisjen e protestave, i ka ardhur fundi. Kjo pasi duke nisur nga nata e sotme e në vijim sheshi përpara Teatrit Kombëtar do të gumëzhij prej protestuesve opozitar, të cilët pritet …

Read More »

Krimi që tronditi Australinë natën e Vitit të Ri, Gjykata jep vendimin për shqiptarin që vrau vajzën dhe dhëndrin

Shqiptari Osman Shaptafaj, i cili i mori jetën vajzës dhe dhëndrit të tij, ngjarje që tronditi Australinë më 31 Dhjetor të vitit 2019 është shpallur i pafajshëm për krimin e dyfishtë. “Daily Mail” shkruan se për shkak të shëndetit mendor ai nuk mund të shpallet fajtor. Vendimin ai e mësoi …

Read More »