Home / 2020 / May / 09

Daily Archives: May 9, 2020

Deklarata e papritur e ministrit japonez: Vendi po përgatitet për sulmin nga jashtëtokësorët

Që prej publikimit të videove të ufove nga Pentagoni, duket se të gjithë po marrin masa paraprake. Videot të cilat konfirmuan zyrtarisht ekzistencën e jashtëtokësorëve, kanë vendosur Japoninë në alarm. Ka qenë ministri japonez i mbrojtes,i cili ka treguar se vendi po përgatitet për tu përballur me një sulm të …

Read More »

Gruaja bukuroshe e Ronaldos organizon ankand për të ndihmuar spitalet në Spanjë

Georgina Rodriguez “zbret në fushë” për të ndihmuar Spanjën në betejën kundër Koronavirusit. Partnerja e Cristiano Ronaldos ka lajmëruar nëpërmjet rrjeteve sociale nisjen e një ankandi bamirësie, ku do të nxjerrë në shitje mes veshjeve dhe produkteve të tjera edhe një fanellë të Juvetusit të firmosur nga “ylli” portugez, për …

Read More »

“Katastrofë kaotike”/ Kështu e ka cilësuar Barack Obama menaxhimin që Trump i ka bërë pandemisë në SHBA

Ish-presidenti amerikan Barack Obama ka kritikuar rëndë menaxhimin e krizës së koronavirusit nga pasuesi i tij Donald Trump, duke e quajtur “katastrofë kaotike”. Në disa komente jo-zyrtare me ish-anëtarë të administratës së tij, presidenti i 44-rt i SHBA tha: “Ajo që ne po luftojmë në terma afatgjatë është të qenit …

Read More »

“Jemi ende në fazën e urgjencës”/Kryeministri kanadez nuk do t’i heq masat izoluese në vend:”Është shpejtë, në valë e dytë mund të…”

Kryeministri Justin Trudeau paralajmëroi se nëse provincat lëvizin shumë shpejt për të rihapur ekonomitë e tyre, një valë e dytë e pandemisë mund të përfshijë Kanadanë. Kjo mund të shkaktojë një bllokim edhe më afatgjatë më pas, i cili do të ketë pasoja akoma më të rënda ekonomike. Trudeau u …

Read More »

E rrallë/ Gjeti në rrugë qesen me 135 milionë dollarë, i dorëzon në polici/ Ja shpërblimi marramendës që merr nga shteti(FOTO)

Një adoleshent është vlerësuar për ndershmërinë e tij pasi ka gjetur në tokë një qese me 135,000 dhe më pas e ka dorëzuar te autoritetet. Amerikani José Nuñez Romaniz, 19 vjeç, kontaktoi menjëherë numrin e emergjencës që pa te një automat i bankës Wells Fargo në New Mexico, pasi kishte …

Read More »

A do të ketë mbrëmje mature këtë vit? Përgjigjet ministria Shahini:”Do të ketë nëse…”

Ministrja e Arsimit ka deklaruar në Abc News se mbrëmjet e maturës do të lejohen nëse situata do të ndryshojë rrënjësisht. Megjithatë ajo theksoi se koha në dispozicion për një ndryshim të tillë është e shkurtër ndaj edhe më herët i ka bërë thirrje maturantëve që të përgatiten për të festuar ndryshe …

Read More »