Home / 2020 / May / 03

Daily Archives: May 3, 2020

Si t’i “shpëtosh” plazhet nga mbipopullimi në kohë pandemie? Ky avokat ka përdorur një mënyrë mjaft kreative

Qytetarët në Florida kanë “thyer” karantinën dhe kanë populluar plazhet gjatë fundjavës. Por atje, janë ndeshur me kundërshtimin e avokati Daniel Uhlfelder, i cili ka veshur një kostum të frikshëm dhe ka “trembur” plazhistët. Danial, e ka protestuar me forcë rihapjen e plazheve, sepse sipas tij kjo gjë është e …

Read More »

OKB thirrje qeverive të botës: “Mos pengoni gazetarët të bëjnë punën e tyre”

Të Dielën, në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u bëri thirrje qeverive në gjithë botën që të garantojnë sigurinë e gazetarëve gjatë pandemisë COVID-19. “Ndërsa pandemia përhapet, ajo ka shkaktuar një pandemi të dytë, atë të keqinformimit, nga këshillat e …

Read More »

“Ju flet Corona!” Me maskë dhe doreza, kjo është kënga e kantautorit të njohur shqiptar dedikuar pandemisë

Pandemia e koronavirus është kryefjala e çdo qytetari në këto kohë karantine. Shumë parodi dhe këngë i janë kushtuar virusit që ka mbyllur qytetarët anë e mbanë botës në banesat e tyre. Mirëpo krahas gjendjes alarmante, kjo periudhë karantinimi i ka shërbyer të gjithëve të qëndrojnë më shumë pranë njerëzve …

Read More »

Indi/”Mund të mbizotërojë fitorja”, helikopterët hedhin petale trëndafili mbi punonjësit e kujdesit shëndetësor

Ditën e sotme në Indi helikopterët hodhën petale trëndafili mbi punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe avionë të zhurmshëm fluturuan nëpër qiell ndërsa ushtria e Indisë u bëri nderime punëtorëve të vijës së përparme që luftonin kundër pandemisë koronavirus. Në një nga gjestet e para të ditës së Dielë, petalet ranë mbi …

Read More »