Home / 2020 / April / 07

Daily Archives: April 7, 2020

Kosovë/ Përçarje brenda LDK-së, Vjosa Osmani: “ Veliu nuk duhet të jetë ministër … “

Kryeparlamentarja në detyrë, Vjosa Osmani ka qenë e ashpër sonte ndaj bashkëpartiakut Agim Veliu, duke thënë se ka marrë vendime i pari për koalicion, edhe pse nuk kishte garuar fare në zgjedhje, transmeton Periskopi. ‘’Ka pasë kundërshtime, herë në mënyrë të butë e të ashpër. Veliu e të tjerët, edhe …

Read More »

Qeveria i la në të ftohtë dhe dëborë, Lazim Destani paguan të gjithë shpenzimet për shqiptarët e bllokuar në doganën e Kapshticës

Personi që ka marrë përsipër të paguajë të gjitha shpenzimet për 27 shqiptarët që u strehuan në një hotel në Korçë, është Lazim Destani. Mësohet se filantropi nga Tetova, babai i aktorit mjaft të njohur, Blerim Destani, do të paguajë të gjithë kostot për veshje dhe ushqim, për 27 shqiptarët …

Read More »

Fauci: “Ne kurrë nuk do të kthehemi ‘në normalitet’, sepse kërcënimi i koronavirusit do të mbetet edhe pasi vaksinat dhe terapitë të aprovohen.”

”Bota nuk do të kthehet më në atë që konsiderohej ‘normale’ para se të dilte katër muaj më parë koronavirusi i ri”, thotë Dr Anthony Fauci, ndërsa numri i të vdekurve nga COVID-19 godet 11,000. Dr. Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, tha një konference …

Read More »

Fier: Pasi mbaron tregu dezifektohen ambjentet

Vladimir Muçaj Në tregun ditor të lëvizshëm spërkatet gjithçka sapo tregu mbyllet. Dezinfektohen vendet ku kanë bërë shitje tregëtarët si dhe të gjitha hapsirat në trotuare. Dezinfektantët e bashkisë e kryejnë këtë proces çdo ditë për të luftuar përhajen e Koronës.Në Fier deri tani rregjistrohen 26 raste me COVID-19 si …

Read More »

Familjes mbretërore nuk i del inati me Harrin dhe Megan! “Egoistë”, në një kohë kur Kryeministri britanik është…

Teksa çifti Harri dhe Megan lajmëruan se ‘mezi presin’ të fillojnë me fondacionin e tyre të ri të quajtur Archewell, i cili do të zëvendësojë markën e tyre Sussex Royal, familja mbretërore dhe jo vetëm nuk ka ngurruar t’i thumbojë. Ata kanë vendosur të drejtojnë një fondacion bamirësie, duke u …

Read More »