Home / 2020 / March / 25

Daily Archives: March 25, 2020

Kryeparlamentarja e Kosovës: “Nuk pajtohem me mocionin e mosbesimit, sepse besoj se ne kështu e braktisimim vullnetin e qytetarëve tanë”

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani nga LDK ka shprehur qëndrimin e saj kundër  partisë së saj, e cila kerkoi rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. “Veprimet e pa matura politike, në këtë kohë kur qytetarët po përballen për jetë a vdekje unë asnjëherë si pranoj e as si përkrah. Si kryetare e …

Read More »

E pabesueshme/Italia zbulon videot: Kina e ka shpikur koronavirusin në laboratoret e saj që në 2015

Ish-zëvendës kryeministri dhe ish-ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini ka publikuar një video nga emisioni italian “Leonardo” në vitin 2015, ku thuhet se shkencëtarët kinezë po prodhonin në laboratorë një virus të rrezikshëm. “E pabesueshme. Nga Tgr Leonardo (Rai Tre) i datës 16.11.2015 një reportazh për një supervirus pulmonar …

Read More »

Flasin ekspertët e mjedisit: Natyra po na dërgon një mesazh. Duhet ta dëgjojmë,në të kundërt fundi mund të jetë fatal

Sipas shefes se Kombeve të Bashkuara për Mjedisin, Inger Andersen,natyra po na dërgon një mesazh me pandeminë e koronavirusit dhe krizën e vazhdueshme të klimës. Njerëzimi po i bënte presione të tepërta botës natyrore me pasoja teper të dëmshme .Të mos kujdesesh për planetin do të thote të mos kujdesemi …

Read More »

Mesazhi prekës i Erindit,djalit që arriti të mposhtë Covid19:”Shoku im i dhomës, një djalë i ri,luftoi por mbrëmë u dorëzua. Ju lutem qëndroni në shtëpi”

Erind Cara, një djalë i ri nga Tirana, fatmirësisht ia doli të mposhtë koronavirusin. Ai ka dalë negativ në dy testet e kryera pas trajtimit të marrë në spitalin Infektiv në Tiranë. Tashmë ai duhet të qëndrojë edhe 14 ditë të tjerë në vetëkarantinim në shtëpi. Këtë lajm të mirë ai …

Read More »

E rëndë/Infermierja italiane e infektuar me koronavirus vret veten nga frika se mos infektonte të tjerët

Ishte pozitive me Covid-19, por stresi, lodhja e ndoshta shqetësimi se mund të kishte infektuar persona të tjerë kanë çuar në gjestin ekstem një infermiere 34 vjeçare të spitalit San Gerardo në Monza. Lajmin edha Federata kombëtare italiane e infermierëve me një njoftim ku shprehte «të gjithë dhimbjen e shqetësimin …

Read More »