Home / 2020 / March / 24

Daily Archives: March 24, 2020

Punonjësi i Thesarit në Fier rezultoi me koronavirus, vetëkarantinohet i gjithë stafi

Një prej punonjësve të thesarit të bashkisë Fier ndodhet prej ditesh në vetekarantinë pasi dyshohet se ka dalë pozitiv ndaj COVID19. Mësohet se stafi i degës së Thesarit në Fier kanë hyrë në vetëkarantinim. Ndërprerja e punës në degën e thesarit, do të sjellë probleme në ndarjen e pensioneve, pagave, …

Read More »

Erdhi nga Italia për të marrë pjesë në varrimin e gjyshes,vajza nga Hasi infekton prindërit me Covid-19

Hasi është konfirmuar tashmë si një vatër e re e përhapjes së koronavirusit në vend. Ministria e Shëndetësisë njoftoi zyrtarisht se në rrethin e Hasit janë konfirmuar dy raste me COVID 19, burrë dhe grua. Burime  bëjnë me dije se vajza e dy të infektuarve me koronavirus ka ardhur nga …

Read More »

Pas pamjeve denoncuese në rrjetët sociale të koshave plot me mbeturina në rrugët e Tiranës reagon Veliaj:”Këtu hanë si për Vit të Ri”

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka deklaruar se Bashkia e Tiranës ka shtuar nga 3 në 5 herë në ditë pastrimin e koshave në të gjithë kryeqytetin. Në një lidhje live në ‘’News24’’, Veliaj nënvizoi se në zonat ku ka pasur të prekur po bëhet pastrim kimik kurse gjithë qyteti po bëhet …

Read More »

UGSH:”Kërkojmë masa të posaçme dhe teste të shpejta për stafet dhe gazetarët.Po rrezikohen pagat e gazetarëve”

Deklaratë e Unionit të Gazetarëve Shqiptarë Kolegë shumëfishoni masat e vetëruajtjes nga pandemia! Kërkojmë masa të posaçme dhe teste të shpejta për stafet dhe gazetarët në media. Po rrezikohen pagat e gazetarëve Tiranë më 24.03.2020 Risku prej pandemisë së COVID-19 në vendin tonë, sipas pohimeve të fundit nga ekspertë dhe …

Read More »