Home / 2020 / March / 23

Daily Archives: March 23, 2020

E fundit/Djali i deputetes së PS rezulton me koronavirus, karantinohet e gjithë familja

Djali i deputetes së Partisë Socialiste Antoneta Dhima rezulton pozitiv me virusin Covid-19. 26-vjeçari me inicialet A.Dh, pasi ka rezultuar pozitiv është transportuar drejt Spitalit Infektiv në Tiranë. Ndërsa e gjithë familja e deputetes është futur tashmë në karantinë. Fieri është qyteti më i prekur nga koronavirusi, pas Tiranës, me …

Read More »

Prej katër ditësh në portin e Sarandes, vetëizolohen jahtet luksoze, edhe këngëtari Noizy mes pasagjerëve

Dy jahte luksoze, që janë shfaqur katër ditë më parë të ankoruara në portin e Sarandës janë vetëizoluar. Ato kanë zgjuar dyshime tek banorët e qytetit, të cilët janë ankuar pranë autoritetit portual, policisë dhe bashkisë. Pas reagimit të tyre, jahtet lanë portin dhe hodhën spirancën pak më tej në …

Read More »

Covid19/Dështon kura me ilaçin që Trump e kishte cilësuar”dhuratë nga perëndia”.Tre persona përfundojnë në spital

Tre persona në Nigeri janë dërguar në spital me helmim pasi morën ilaçin kunder malarjes në mbidozë, aksidentalisht, për të trajtuar koronavirusin. Pas miratimit te ilacit kunder malarjes si ilaci i duhur per te sulmuar COVID19 nga Presidenti Trump, zyrtarët shëndetësorë në Nigeri paralajmëruan mospërdorimin e ketij ilaci për të …

Read More »

OBSH paralajmëron: Pandemia po përkeqësohet,shifrat e personave të prekur po rriten me ritëm shumë të shpejt

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka paralajmëruar se pandemia e sëmundjes koronavirus është ” përshpejtuar”, me më shumë se 300,000 raste të konfirmuara deri  tani. U deshën 67 ditë nga raportimi i parë i Covid-19 për të arritur në 100,000 raste, 11 ditë për 100,000 e dytë, dhe vetëm katër …

Read More »