Home / 2020 / March / 22

Daily Archives: March 22, 2020

Koronavirusi/Ja numri i të infektuarve dhe viktimave në shtetet e Europës

Italia:59,138 të infektuar,5,476 të vdekur Zvicër: 7,104 të infektuar, 80 të vdekur Mbretëri e bashkuara:  5,071 të infektuar, 234 të vdekur Francë: 14,485 të infektuar, 562 të vdekur Hollanë:  4,216 të infektuar Rumania: 367  të infektuar Spain:  28,572 të infektuar, 1,720 të vdekur Republika Ceke:  995 të infektuar Finlanda: 594 …

Read More »

“Bota do të ketë disa izolime në të ardhmen”

Toka po mbyllet në vetvete. Në përpjekjen për të vënë nën kontroll Covid-19, njëri pas tjetrit vendet po u kërkojnë qytetarëve të shmangin shoqërizimin. Teksa kjo frenon ekonominë, qeveritë dëshpërimisht po tentojnë të ndihmojnë kompanitë dhe konsumatorët me stimuj dhe garanci triliona dollarësh. Asnjë nuk mund të jetë i sigurt …

Read More »

Rusia i vjen në ndihmë Italisë me 9 avionë me materiale sanitare e mjekë(video)

Nëntë avionë rusë specialë të modelit IL-76 me materiale shëndetësore kryesisht të nevojës së parë, maska sanitare, doreza, respiratorë, xhel dizinfektues etj, priten të mbërrijnë gajtë ditës në Romë. Gjithashtu qeveria ruse do të sjellë dhe 8 ekipe mjekësore me mjekë ushtarakë për të ndihmuar emergjencën sanitare në Itali. Avionët …

Read More »