Home / 2020 / March / 21

Daily Archives: March 21, 2020

“Pacientët me Covid-19 vuajnë tmerrësisht shumë dhe në fund vdesin larg të afërmëve të tyre”: Rrëfimi prekës i pedgoges shqiptare në ITALI

Pedagogia shqiptare në Itali, Luljeta Paparisto, tregoi në një lidhje me “Skype” për News24 se situata në vendin fqinj vijon të jetë kaotike, për shkak të përhapjes masive të koronavirusit. Pedagogia theksoi se nuk është e vërtetë që COVID-19 prek vetëm të moshuarit, pasi edhe shumë të rinj dhe që …

Read More »

Trump jep super lajmin: Kombinimi i këtyre 2 përbërëseve mjekësorë mund të luftojë koronavirusin

Presidenti amerikan Donald Trump me anë të një statusi në “Twitter” ka dhënë një lajm tepër të mirë në këtë situatë, ku njerëzimi është mbërthyer në shtëpi, për shkak të koronavirusit. Trump thotë se mjekët kanë zbuluar se dy përberës mjekësorë mund të luftojnë koronavirusin. Postimi në Twitter i presidentit …

Read More »

Nga data 23 Mars vetëm një linjë do të operojë në aeroportin e Rinasit

Nga data 23 Mars 2020, ndërpriten të gjitha fluturimet, përveç kompanisë Air Albania që vazhdon të fluturojë nga Tirana në Stamboll dhe anasjlltas. “Në përpjekje për të parandaluar përhapjen e koronavirusit (COVID-19), sipas njoftimit të Autoritetit të Aviacionit Civil duke filluar nga data 23 Mars 2020, ndërpriten të gjitha fluturimet …

Read More »

Sipas disa teorive i ftohti ndihmon në përhapjen e COVID-19. Lind pyetja pse Rusia një vendi i ftohtë ka kaq pak të infektuar?

Presidenti rus, Vladimir Putin, u shpreh gjatë kësaj jave se vendi i tij ja ka dalë të menaxhojë situatën e përhapjes së koronavirusit. Sipas tij, deri më tani çdo gjë është nën kontroll, falë masave të marra për të mbajtur popullin larg infektimit. Por a është vërtet situata nën kontrroll? Nëse …

Read More »

“Sllovakia nuk e ka njohur Kosovën dhe ka votuar kundër nesh në UNESCO”/Thaçi kundër emërimin të Lajçakut si emisar të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi doli sërish kundër BE-së në lidhje me emërimin e Miroslav Lajcak-ut si emisar për dialogun Kosovë-Serbi. Thaçi u shpreh se e mirëpret që unioni të dëshmojë se është gabim rreth çështjes së emërimit të Lajçak si Përfaqësues Special për dialogun, sepse kjo do …

Read More »