Home / 2020 / March / 20

Daily Archives: March 20, 2020

Kryeministri Hollandez qetëson banorët: “Kemi rezerva me letër higjenike edhe për 10 vjet”

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha se vendi i tij ka mjaftueshëm letër higjienike edhe për 10 vjet.Deklarata vjen pasi raftet e supermarketeve po pastroheshin nga blerësit në panik në të gjithë Evropën. Mark Rutte zbuloi situatën për blerësit e shqetësuar pasi raftet janë pastruar në të gjithë Evropën ndërsa qytetarët …

Read More »

Lajm i mirë: Dy personat e parë, kontakte të pacientit ‘zero’ rezultuan negativ nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu ka dhënë lajmin e mirë që do donin të dëgjonin të gjithë shqiptarët në një kohë kur janë ‘mbërthyer’ nga frika për shkak të koronavirusit. Numri një i shëndetësisë në vend deklaroi se dy personat e parë të hospitalizuar, të kontaktit të afërt me pacientin …

Read More »

Rama nxjerr videon e pacientes me COVID-19 dhe shkruan: “Shikojeni dhe dilni xhiro nesër se do jetë kohë e bukur”

Kryeministri Edi Rama vijon të ‘bombardojë’ ndjekësit e tij në ‘Facebook’ me video-mesazhe ku shpërndan histori të ndryshme të personave të prekur nga koronavirusi, në mënyrë që të shërbejë si sensibilizim për qytetarët shqiptarë. Në profilin e tij Rama këtë herë ka zgjedhur një paciente nga Londra, 39 vjeçe, e …

Read More »

Kardinali/ Koronavirusi nuk është një fatkeqësi natyrore por prodhim njerëzor,ky është një krim

“Disa nga viruset për të cilët flasim këto ditë janë rezultat i eksperimenteve të paskrupullta në laboratorët e disa vendeve të pasura. Përgjegjësit duhet të dënohen për gjenocid.” Nuk është teoria e një prej shumë komplotistëve që mbushin rrjetet sociale pas përhapjes së koronavirusit, por mendimi i një prej figurave …

Read More »

Shtohen kontrollet e policisë në Fier në të gjitha pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit.(Video)

Vazhdojnë kontrollet e policisë së Fierit në shumë pika hyrëse dhe dalje të qytetit. Të gjitha automjetet në lëvizje kontrollohen për dokumentin përkatës dhe drejtuesit nëse përdorin maska mbrojtëse. Deri tani kontrollet policore kanë vendosur 18 gjoba dhe për këmbësorë të cilët lëvizin jashtë orarit të miratuar. Nga Vladimir Mucaj

Read More »