Home / 2020 / March / 13

Daily Archives: March 13, 2020

Europa aktualisht është epiqendra e koronavirusit

Evropa tani është “epiqendra” e pandemisë globale të koronavirusit, thotë kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit. Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus u bëri thirrje vendeve të përdorin masa agresive, mobilizim të komunitetit dhe distancim shoqëror për të shpëtuar jetë. “Mos lejoni që ky zjarr të vazhdoj të djegë”, tha ai. Komentet …

Read More »

Deri kur do të zgjasë vetëizolimi?

Vendimi i parë si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit ishte mbyllja e bareve, restoranteve, hoteleve dhe cdo ambjenti tjetër publik deri në datën 23 mars. Duke parë vijmësinë e situatës ku ndodhemi dhe shtimit të numrit të personave të prekur me COVID-19, qeveria ka marrë një vendim të …

Read More »