Home / 2020 / March / 12

Daily Archives: March 12, 2020

Mbyllen Call Center-at dhe kompanitë fason!

Qendrat e fasonerive dhe call center-at ishin dy prej shqetësimeve më të mëdha të qytetarëve gjatë ditëve të fundit. Duke parë situatën aktuale shanset për një përhapje të gjerë në ambiente kaq të populluara, bëri që qeveria të marrë të tjera masa. Kryeministri i vendit u shpreh se është vendosur …

Read More »

Rregullat e reja të ndalimit të qarkullimit: Kush përjashtohet nga urdhri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në komunikimin e fundit për publikun shpjegoi urdhrin e ri në lidhje me parandalimin e qarkullimit të makinave për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Manastirliu, deklaroi se nga ky urdhër përjashtohen vetëm personeli shëndetësor dhe të gjithë personat me sëmundje kronike që kanë …

Read More »

60 vjet bashkë, por vdiqën të ndarë…Mesazhi i djalit zemërthyer që nuk mundi as t’i përqafonte gjyshërit e tij të cilët vdiqën nga COVID-19

Një çift italian që kishin qenë së bashku për 60 vjet vdiqën të vetmuar pa djalin e tyre pranë për t’i ngushëlluar në shtratin e tyre të vdekjes. Cifti ndërroi jetë  të martën nga koronavirusi. Severa Belotti, 82 vjeç dhe Luigi Carrara, 86 vjeç, i kaluan ditët e fundit të …

Read More »