Home / 2020 / March / 11

Daily Archives: March 11, 2020

Masat antikoronavirus/ Ushtria del në rrugë, videomesazhi i Ramës: “Nga nesër kush do të kapet në rrugë do të dënohet me 5000 euro në gjobë. Do të ndalohet të shkojë në Itali …”

Më shumë se një mijë trupa ushtarake dhe policore do të jenë në dispozicion të marrjes së masave antikoronavirus. Sipas burimeve nga Policia e shtetit, Policia Ushtarake, Forcat Komando të Ushtrisë, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në të gjitha drejtoritë e policive në qarqe, patrullat “Shqiponja” dhe “Shigjetat”, FAST dhe …

Read More »

INVESTIGIM për rrjetin “Monego” dhe “IuteCredit”/ Si u ngrit Perandoria e biznesve të dyshimta të Rusisë në Shqipëri, biznese që u mbyllën në Kosovë

Një hulumtim i Gazetës Infokus zbulon rrjetin e bizneseve në Shqipëri të Aigars Kesenfelds, një biznesmeni letonez të dyshuar për lidhje me Kremlinin, dhe i cili qëndronte edhe prapa “Monego-s” në Kosovë. Dhjetëra biznese që funksionojnë si mikrofinanca në vendet e rajonit lidhen me emrin e Aigars Kesenfelds, një biznesmeni …

Read More »